اشوان

بیوگرافی اشوان

اشکان خدابنده معروف به اشوان متولد ۳ مهر ۱۳۶۹ در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران در مقطع لیسانس دانشگاه آزاد مرکز تهران است.

اشوان خواننده آهنگ ساز و ترانه سرا است. پدرش اصالتا دامغانی و مادرش طالقانی است. اشوان برادری به نام آروان دارد.

اشوان از پدر و مادرش به عنوان رفقای خود یاد میکند، همچنین از دایی اش فریدون محرابی که در رادیو فعالیت می کند بعنوان حامیان خود برای ورودش به این عرصه نام می برد.

مرحوم علی طباطبایی از دوستان نزدیک اشوان بود و کاوه یغمایی را خواننده‌ی مورد علاقه‌ی خود عنوان کرده است.

شروع فعالیت اشوان:

اشوان فعالیت موسیقی خود را با نوازندگی گیتار از ده سالگی شروع کرد و سپس از ۱۵ سالگی شروع به آموختن گیتار الکتریک کرد. سپس به صورت تجربی پیانو را شروع کرد و بعد ها به آهنگ سازی و نوشتن ترانه پرداخت.او مدتی نیز دوره سلفژ (آموزش نت نویسی و خواندن نت) را در کلاس های بهیاد کریمی گذارند.

اشوان

برگذاری کنسرت بدون انتشار آلبوم:

نخستین آلبوم اشوان، بهت مریضم نام دارد که علی رغم اینکه اعلام شده بود زمستان ۱۳۹۵ منتشر خواهد شد هنوز وارد بازار موسیقی نشده است.

اشوان تنها خواننده‌ای است در ایران که قبل از منتشر شدن آلبوم رسمی، کنسرت برگزار کرد.

بنابر نوشته بیتوته اشوان در این باره چنین میگوید:

“بله من فکر میکنم که این خیلی خوب است. تلاش من و تیمی که با من همکاری می کردند این بود که بعد از انتشار آلبوم، کنسرت برگزار کنیم اما وقتی دیدیم که کار دارد عجله ای می شود، گفتیم این را امتحان کنیم، ببینیم نتیجه چه می شود. فکر می کردیم که مردم با 6-5 آهنگ جدید در کنسرت راحت ارتباط برقرار نکنند اما مردم به طور غافلگیر کننده ای استقبال کردند که من واقعا از آنها تشکر میکنم. این باعث میشود که من بیشتر احساس مسعولیت کنم و خودم را بهتر کنم تا بتوانم از این طریق جواب محبت مردم را بدهم.”

شروع کنسرت ها:

اولین  کنسرت  اشوان 24 شهریورماه ۱۳۹۵ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد. که با استقبال پرشور در یک سانس برگزارشد وبه دلیل این استقبال دو سانس دیگر تمدید شد.
او کنسرت های متعددی در تهران و شهرستان ها برگزار کرده که با استقبال بسیار مخاطبین او مواجه شده است.

اشوان را می‌توان رکورددار ترین خواننده این روزای موسیقی پاپ کشور دانست. او توانسته است در ۹ سانس ۱۸هزار بلیط را فروخته و رکورد Sold Out کردن را بشکند.

کنسرت اشوان

راز موفقیت اشوان:

او تلاشش برای ارائه شعر و ملودی عام پسند مطابق با سلیقه خودش در سبک غربی را نقطه قوت خود در موفقیت در این عرصه می داند.

اشوان با اینکه وضعیت مالی بسیار خوبی دارد .اما هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

تک آهنگ های اشوان:

اشوان با انتشار تک آهنگ هایی از قبیل :

بهت مریضم ، غرق گریه ، شیدا ، مقصر ، شمع ها رو روشن کن ، من آدم رویای تو نیستم ، چرا گریه کردم ، تنها شدم ، بعد من ، حواست نیست ، قلبم جونم ، تولد ، منو دریاب ، دارم عاشق میشم ، دوباره تو ، چه خوبه حالم ، قرار ، هنوزم میشه ، پیشم بمون ، وای قلبم ، مغرور ، بخند و … به عنوان خواننده پاپ نوظهور بین جوانان به محبوبیت دست یافت.

اشوان در صفحه مجازی ‌اش به معرفی قطعات جدید خود و انتشار موزیک ، موزیک ویدئو ، تیزر قطعات و عکس‌ هایش می ‌پردازد.

صفحه اینستاگرام اشوان بیش از یک میلیون فالوور دارد کـه این رقم وی را در میان هنرمندان محبوب در رده خودش قرار می‌دهد.